Teksti Origjinal

Nena ime e dashur,
Sa fort qe te dua,
Ti je,
Ilac i zemres sime per mua.


Nena ime e dashur,
Sa e bukur je,
Cdo shikim i yti,
Mua zemren ma ndrec.


Nuk kam fjale per ty,
Fare moj nena ime,
Nje zemer engjulleshe,
S-ka me te bukur se t-i,
Moj nena ime.


Nje zemer te celur,
E shpirtegjere,
Nje mendje te qete,
E ka nena ime.


Buzeqeshja e saj,
Ma ndrit shpirtin mua,
Ma shkelqen zemren,
Ma terheq verejtjen mua.


Nena ime e dashur,
Me te mire se ti nuk ka,
Nje zemer te qete,
Asnje njeri se ka.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020