Teksti Origjinal

Shkoi vera,
Porsi hapi,
Erdhi vjeshta,
Porsi vrapi.

Eja moj e bukur vjeshte,
Une po te pres me vreshte,
Te pres ne kopsht e ne ore,
Te pres me gezim,
miresevjen ne vendin tim.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020