Teksti Origjinal

O male e kodra,
O fusha e ara,
Me ka marre malli,
Per tju pare.


Me ka marre malli,
Shume per ju,
Me ka marre malli,
Te punoj ne are.


Por nuk kisha zgjidhje tjeter,
Por nuk kisha asnje mundesi,
Qe te rri tek vendlindja ime,
Qe te rrij ne Miratoc.


Kjo zemra ime,
Me mbyti per vendlindje,
Me mbyti e sdi cte them,
Nuk mund te rrij me shume ketu,
Dua qe te kthehem atje.


Shume Bajrame une prita atje,
E shume iftare ngurbet prita,
Por une do te kthehem atje,
O Miratoca...vendlindja ime.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020