Teksti Origjinal

Kur jemi ne art,
Jemi shume te lumtur,
Vizatojme kafshe,
E arinj fluturues.


Ora e artit,
Na kenaq neve,
Na sherben per festa,
E te vizatojme per to.


Si pershembull,
Per diten e nenes,
Ne vizatuam shume bukur,
E kenduam gjithashtu.


Ora e artit,
Eshte me e bukura,
Me e mira,
Me e dashura...

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020