Teksti Origjinal

Klasa ime,
Eshte e bukur,
E zbukuruar,
Eshte gjithmone.


Ne ate klase,
Jemi gjithmone bashke,
Me shoke e me shoqe,
Detyra punojme.


Me klasen time,
Kenaqemi gjithmone,
Nuk eshte aq e qete,
Por me ndjenja plot.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019