Teksti Origjinal

Kam nje gjyshe,
Shume te bukur,
Duket sikur e re,
Asnjehere nuk bertet.


Perdor disa barna,
Por i ndihmojne shume,
Sidomos per koke,
Ajo i dhemb shume.


Ah sa me dhimbset,
Gjyshja ime e mjere,
Fale cdo namaz,
Agjeron cdo ramazan.


Aq shume qe duron,
Saqe nuk e di,
Gjithashtu lexon,
Me gjithe ate pleqer.


Eshte mjaft e ditur,
Gjyshja ime e re,
Ejani ta shikoni,
Se si ju meson.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020