Teksti Origjinal

Personalitetet kane,
Shume mencuri,
I tregojne njeriut,
Se si te jetoje me mire.


Shume here pyes veten,
Se cfare thote Gete,
Ai qe nuk kupton zerin e poezise,
Quhet barbar.


Ndersa Epikuri,
Thote dhe dicka tjeter,
Ai qe s-ka shqetesime,
Krijon qetesi dhe te te tjeret.


Por Nene Terezen,
Nuk mund ta harrojme,
Fjalet e veta,
Jane porsi te ujanes se madhe.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020