Teksti Origjinal

Ceshte ndergjegja,
Ajo eshte busulla e se panjohures,
Ajo eshte fjala te cilen njerezit ta thuan cdo dite,
Dhe s-di si ti pergjigjesh.


Disa njerez,
Nuk kane ndergjegje,
Por cfare eshte ndergjegja,
Nuk e dine.


Me siguri as ata nuk kane,
Njoh shume njerez,po,
Por ndergjegja eshte,
Ajo qe ta shkaterron jeten nga te tjeret.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019