Teksti Origjinal

Kur lexon poezi
Esht si buka kur e ha
Esht si kafeja kur e pi

Esht si qershia mbi tort
Kur ke pir ver e raki
Je dehur neper limane
Neper perla e jalli

Sot jan ber te gjith poet
Burra, gra, pleq e femij
Lexues nuk ka asnje
Kjo esht nje anomali

Kur lexon ndihesh mire
Futesh ne nje bote magji
I ve ne pune receptoret
Trurit i jep gjalleri

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019