Teksti Origjinal

Katedrales se Parisit
I ran flaket u pervelua
Flaket qiellin mbuluan
E gjith bota u shokua

Ishte pasuri fetare
Ngritur para teteqind vjet
Si u dogj e pse u dogj
Nuk e di as Krishti vet

Katedralja do t'rindertohet
Kulla do t'ngrihet perpjet
Ne dilem eshte siguria
Flak te tjera a do t'ket

Zotat nga maja e Olimpit
Pse nuk dalin mbi planet
T'i shuajn flaket e ferrit
Zjarrin qe po ndezin fet

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020