Teksti Origjinal

Me laps e me leter
Lule vizatoi
I hedh ne telajo
I kolorizoi

Figurat e natyres
Une i tjetersoi
U jap sy e vesh
Te flasin me goje

Une piktori i vogel
Doren po mesoj
Kur te behem burre
Davincit t'ia kaloj

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019