Teksti Origjinal

Erdhen dallandyshet
Cicerojne te dera
Po na pershendesin
Ashtu si nga hera

U kthyen nga emigrimi
Zockezat bishteprera
Do te ngrene folezat
Nder streza, shtrohera

Nder parqe lulishte
Lokaleve nga riviera
Nen kaltersine e detit
Z'do t'ju duket vera

Kur afron tetori
Ndryshon atmosfera
Zockezat do ikin
Do t'vin kur t'vi pranvera

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019