Teksti Origjinal

Vogelushat e vegjel
Kapur dore per dore
Te qeshur gezuar
Festojne 1 Qershor

Ne oborr te shkolles
Luajn e lodrojn
Kendojn kenge festive
Kercejn e vallezojn

Para auditorit
Vargje recitojne
Thone vjersha te bukura
Ne skene i aktrojne

Zockezat e vogla
Hapin krahet e shkojne
Te mami te babi
Per fest i perqafojne

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020