Teksti Origjinal

Lart mbi shkemb ne ato korije
Bilbili kenges ia thot
Merxehin dhite ne ato hije
Perroit Zakes pine uje te ftohte

Pranvera shume e bukur
Pyjet koken lart mbi re
Kopet dalin per kullot
Dielli kuq rrezet mberdhe

Veres vine turtulleshat
Neper shkoza ngrene folet
Nxjerin zockat e i rritin
U japin krah u japin jet

Bariu del breg me breg
Fershellen fyellit i bie
Zogjte e pyllit i mbajne iso
Kendojne copeza simfonie

Ne ato perla kurdo here
Dimri te duket pranvere
Lum ai qe ia di
Mbareshtron tufat me bageti

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020