Teksti Origjinal

O moj kumbull, zerdeli
Te gjeta per bukuri
Te rrita te vesh selita
Te mora kur erdhi dita

Ti me pate kemb te mbare
Hodhe dege cove lastare
Te mbolla ne prag ne dere
Dimrin ma bere pranvere

O moj kumbull zerdeli
Te mora nuse per shpi
Te dy bashk un e ti
Rritem nje skuader femij

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020