Teksti Origjinal

Fiksi eshte Fiks Fare
Komedi pa leke pa pare
Dy artist dy aktor
Hedhin presin dore me dore

Devi, Dori nate per nate
Tallen, lozin bejn gallat
Me zyrtar, administrator
Qe na Shkodra gjere ne Vlore

Fiksi drejt per drejt qellon
Pushtetar per korrupsion
Maskarenjt me pushtet
Me sarkazma i godet

Devi, Dori ne Fiks Fare
Na mbajne gjalle na kjo dritare
Nate per nate na informojne
Per kto halle qe s'mbarojne

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019