Teksti Origjinal

Partizani vogel
Kur doli ne mal
Dhit i la ne pyll
Kalin ne mocal

Kur shkoi ne cete
Yllin coi ne balle
Pushken krah e qafe
Ne gryk lidhi shall

U rrit ne beteja
U hodh cete me cete
Aksioni, morali
E beri trim me flete

Ne front me armikun
Luftoi ball per ball
Kur nuk kish fishek
Luftonte me pall

Kur zbriti nga malet
U kthye me liri
Partizani vogel
Luftoi per Shqiperi

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021