Teksti Origjinal

Gruri ne parcel
U be zerdeli
Pret autokombanjen
Ta korr e ta shi

Parcela tre pellembe
E ndare dy ne tri
Rreth e rrotull dierr
Sikur s'ka njeri

Fermeri e mbolli
Iku ne Greqi
Per ta shir si dihet
Nuk ka garanci

Grur kishte ateher
Kur isha une i ri
Plantacione pa mbarim
Gjere ne pafundesi

Ne c'do parcele lem
Gruri halezi
Lem i par per shtetin
I dyti ne mulli

Sot fushat e arta
S'kan prodhimtari
Hame miellin e serbit
Me myk perzier me lesh e li

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020