Teksti Origjinal

Bregu i detit Jon
Aty ne Dhermi
Shkova per relaks
Ne gjirine tij

Aty gjeta perlen
Parajs e hyjni
Kaltersine e detit
Guret ne thellesi

Dallget valezonin
Gjere ne pafundesi
Shkumbezonin ne shkemb
Bregut plot magji

Mbremjeve te arta
Delja per freski
Yjet larte shkelqenin
Honi ne qetesi

Gjeta shume pushues
Vajza, djem te ri
Gjeta shoke e shoqe
Falnin dashuri

Dot nuk i pershkruaj
Ato bukuri
Lum kush i shijon
Lum aty kush rri

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020