Teksti Origjinal

Mesuesja e klases se pare
Ishte vajze e re
Ishte energjike
Plot gas e hare

Kur hyri ne klase
Ishte ore e pare
Hapi pak dritaren
Fryme qe te mare

Shikoj horizontin
Lart qiellin gri
I duhej te integrohej
Te shperbej femij

Vogelushat e vegjel
Filluan zhuzhurisnin
Posi harabelat
Bankat i cukisin

Mesuesja mbylli dritaren
Femijet i qetesoi
Te behej njesh me ta
Ora si mjaftoi

I hodhi nje sy programit
Emocionet i shkarkoi
Hapi abetaren
Dritat i leshoi

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019