Teksti Origjinal

Libri eshte drita e dijes
Eshte dritarja ku shikon
Globin se si rrotullohet
Diellin, Henen si ndricon

Pa te do te ishte erresire
S'do te kish vullnet as pasion
Njerezimi do te ecte mbrapsht
Nuk do te kish revolucion

Libri solli internetin
Shkenca majat po vezhgon
Mos gjen thesare ne Henez
Kjo toke ndofta s'na mjafton

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v2.9 © 2019