Teksti Origjinal

Sot erdhi e shtuna e bukur,
fytyrat e buzëqeshura të njerëzve shihen rrugës,
dhe më pëlqen të shoh çdokënd të lumtur,
dhe bukurisht është ndjesia kur je paksi turbullt.

Lumi ka marrë trajta të gjarpërueshme për në det,
deti është mbushur plot e përplot me ujë e kripë,
e hëna lart në qiellin e bukur flet e hesht,
e në errësirën e madhe, gjendet dritë e dritë.

Dhe sa diell që ka, njerëzit si rrallë herë lumtur,
kështu vjen e shtuna e bukur.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020