Teksti Origjinal

Kur celin bajamet
Cel edhe qershia
Cel kumblla e dardha
Pjeshka zerdelia

Ne lendina luajm
Me shqerrat me qete
Pelat hingelline
Ngrene bishtin perpjete

Kuajt e gomaret
Cane neper det
Arat i lane shterpa
Iken ne kurbet

Natyra lulezon
Po mbeti e shkrete
Njeriu po e shkaterron
Me doren e vet

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020