Teksti Origjinal

Jeni larga nesh,
Dhe shumë na mungoni,
Por atdheun e juaj
Kurr se harroni

Une jam I merguar
Por atdheun tim e
kam te gjelberuar
Sa here qe shkoj aty
Jam shume I gezua

Nenes I pik loti
Ngadal e ngadal
Per femijet e saj
Qe I she rrall

Me gezim e me hidherim
Kur vie nena I hedhet ne perqafim

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021