Teksti Origjinal

Komandant o legjendar,
ti je gjallë nuk je në varr
Ti qëndron në zemrat tona,
ku qëndron edhe Shqiponja.

Trimëria jote nuk harrohet kurrë,
ishe trim i fortë si gur.
Për Shqipërinë ti u flijove,
Për atdhe turkun e dëbove.

Sa ka vuajtur kjo Shqiptari,
drejt rrugës së sja për lire.
Sa ka vuajtur populli im,
Skënderbe,o heroi trim

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2021