Teksti Origjinal

Urime cdo nene n'planet,
lumturi,paqje dhe shendet!
Ju jeni engjujt e vertete,
qe na dhate drite dhe jete.

Ne te keq dhe ne te mire,
gjuha gjithmone tek ti shkon.
O engjull! marrim fryme me lire,
Oh, Nene! kur zemra renkon.

Per Ty pak eshte cdo cmim,
gjithe kujdesi,kenga, poezia.
Me Ty nuk ka asnje shpagim,
E dashur Nene, je vete dashuria.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020