Teksti Origjinal

FESTA E FLAMURIT NA KA GJETUR SOT,
ME BRENGA E DHIMBJE ME LUTJE DHE LOT.
FLAMURI QE VALVITEJ PER PAVARSI
SOT KA ULUR KOKEN ME GJYSEM SHTIZ.
E GJITHE SHQIPTARIA KALLET VAJ E LOT.
FJALET QE DUA TI THEM S'MI NXJERR GOJA DOT.
SHUM KUFOMA LART E TJERAT NE RRENOJA
ARKIVOLET RRESHT E MBUSHUR ME KUFOMA.
QIELLI QAN E NUK PUSHON PER NJEREZ TE PA FAJSHEM.
MBREMJA I GJETI PLOT ENDRRA DHE SHPRES
POR JA PRU TERMETI NATEN E PA SHPRES.
GJITHE BOTA KA ARDHUR TE NA DHUROJ SHPRES.
MOS QAJ SHQIPE SE BIJT E TU I MORI I MADHI ZOT

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020