Teksti Origjinal

Poezi e bukur
Eshte mjalt e hoj
Esht nektar nga jeta
Llokume ne goje

Eshte drite plot ngjyra
Diell pranveror
Ngrohtesi e shpirtit
Yll i lart qiellor

Poezi shperthyese
Shkroi Driteroi
Lasgush Poradeci
Bodlieri e hymnizoi

Poezi e bukur
Eshte sinonim
Eshte metafore
Jete e frymezim

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v3.1 © 2020