Teksti Origjinal

Qka Ka Hasmi Qe u Prish N'kok-e
Zoti Nqiell Thot Un Jam N'tok-e

Po Vijn Tanksa Me Ushtri-e
Shkojn e Bojn Kosoven Hi-e

Ul Komkryq Ne ball T'oxhakut
Tahir Meha Po i Flet Plakut

Qka Po Thu-e Ti More Plak-e
Po Na Vjen Shkau N'konak-e

Vjen Me Topa e Tanksa Plot-e
Do T'ja Shtrojm Sofren Barot-e

Hajt Tahir Meh Ushtojn Fushat
Se Ska Vdek Shaban Pollushka

S'vdiq Shabani Ske Vdek Ti-e
Oh S'ju Harron-o Ah Nona Shqiptari More Hej.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

KartolinaShqip v2.0 © 2018