Teksti Origjinal

M'kanë thënë shoqet mbrëmë
Merre moj merre plakun-e
Oh ju thavt goja mori shoqe
Si ta marr une plakun-e
Tuje pasur djalin-e

Oh bubu, tjari-nanane
Bëj kuvënd me vajzat-e
Shih vajzat Shqiptare
Bukur hedhin valle

M'kanë thënë shoqet mbrëmë
Merre moj merre djalin-e
O ju lumtë goja mori shoqe
Do ta marr unë djalin-e
Bashkë ta kalojmë jetën-e

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021