Teksti Origjinal

Mendje madhe pa nevoj
Krenari deri ne asht
Pak me ta prish qefin tend
Hun e buz i ben bashk
E shpejt si era me teke d'renda
E rrezikshme si anakonda
Qe e njek gjahu gjdo nat
Une gjuetari pa fat

Shoqet une nuk ti shikoj
As me shok nuk rri deri von
Larg qoft s'te tradhtoj
Me tjera femna nuk shkoj
Me fol shum se kam zakon
As nuk jam tip monoton
Nuk e di pse je keshtu
Te huna ma ke pru

Arrogante pa nevoj
Je xheloze deri n'asht
Dhe kur shoqeve ju flas
Hun e buz i ben bashk
Her stuhi, her uragan
Her akull, her vullkan
Mbledh mend kshtu nuk shkon
Gjdo gje e komplikon

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021