Teksti Origjinal

Me degjo, do te them dicka
Me pelqen kur prane meje rri
Me pelqen kur flas me ty
Me pelqen kur heshtim te dy
Nuk e di pse aha, nuk e di

Me pelqejne syte qe me qetesojne
Ndihem keq kur dikush te veshtron
Me pelqen te kem ne krah
Me pelqen kur nxehesh pak
Me merr malli.
Me merr malli kur ti je larg

(refren)
Netet e mia mendojne per ty
Ne enderr me shohin vetem dy sy
Zgjohem dhe henes i lutem une henes ngadale
Ti me thuaj, me thuaj nje fjale.
Hutohem, gezohem pa shkak
Ndermend kur te sjell qesh dhe qaj
Kete ndjenje se kam provuar kurre me pare
As me thua cpo ndodh?

Me degjo, do te them dicka
Me pelqen kur prane meje rri
Me pelqen kur flas me ty
Me pelqen kur heshtim te dy
Nuk e di pse, nuk e di

Netet e mia mendojne per ty
Ne enderr me shohin vetem dy sy
Zgjohem dhe henes i lutem une henes ngadale
Ti me thuaj, me thuaj nje fjale

Hutohem, gezohem pa shkak
Ndermend kur te sjell qesh dhe qaj
Kete ndjenje se kam provuar kurre me pare
As me thua cdo te ndodhe pastaj
Me netet qe mendojne per ty
Me endrrat qe shohin vetem dy sy
Zgjohem dhe henes i lutem une henes ngadale
Ti me thuaj me thuaj nje fjale

Hutohem, gezohem pa shkak
Ndermend kur te sjell qesh dhe qaj
Kete ndjenje se kam provuar kurre me pare
As me thua cpo ndodh?

Me degjo, do te them dicka !

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021