Teksti Origjinal

E hidhrove zotin vet
deshe t’luash me një jetë
deshe yjet me i prek
po rrufeja te ka djeg.

mos fluturo aq shumë të thash
mos u bën koktrashe.

e varrose dashurinë
deshe t’ma dhurosh vetmine
e quajte veten mbret
tash veç shpata te ka mbet.

me vetveten lufte po ban
se me mu s’ta mban.

me genjeve te gënjej
tash unë borxhin te ta kthej
loz me ty si dua vet
atë qe lype te ka gjet.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021