Teksti Origjinal

Niher jam pa me ty
dy her zemra mu thy
tri her t'kam thirr me dal
t'kam prit e nuk je ardh

Diten smundem me t'gjet
naten smundem me fjet
n'andërr me vjen te pragu
m'del gjumi prej meraku

Ref:
Ku je ti ku je fsheh
pa ty djelli sasht tuj nxe
pa ty hana spom ban drit
a ke zemer a ke shpirt
ku je ti ku je fsheh
pa ty djelli sasht tuj nxe
pa ty hana spom ban drit
te kam zemer te kam shpirt

Trendafili me erë
ne zemer me ke therr
mos ne jet tu kajt
mos ma ban kangen me lot

Diten smundme me t'gjet
naten smundem me fjet
n'andërr me vjen te pragu
mdel gjumi prej meraku

Ref:
Ku je ti ku je fsheh
pa ty djelli sasht tuj nxe
pa ty hana spom ban drit
a ke zemer a ke shpirt
ku je ti ku je fsheh
pa ty djelli sasht tuj nxe
pa ty hana spom ban drit
te kam zemer te kam shpirt

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v4.0 © 2021