Teksti Origjinal

Kno moj qyqe
Se po vjen behari
Ç’i ra zjarri
Ç'u dogj stani

Un po qaj
Për bojesmeren
Gjumi lalën goce
Nuk e merr-e

Po qaj nat
E po qaj ditë
Qaj syzezën lala
Që m’ka ikë

E knon kumria lal
Sabah n’sabah x2

E na erdh vakti shpirto
Për me u nda x2

Ref...
Jarananane e duj'e lalën-e
Jarananane e të don lala-e

E knon kumria lal
Dit'o për dit x2

E gjithnji goca lal
Po vjen tu rrit x2

Ref...
Jarananane e duje lalën-e
Jarananane e të don lala-e

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:


Kartolina v4.0 © 2021