Teksti Origjinal

Hypi djali n'moll e moj
Lyp nji cuc te holl e x2

E holl e jam vet e moj
Si lule me flet e x2

Hypi djali n'dardh e moj
Lyp nji cuc te bardh e x2

E bardh e jam vet e moj
Si lule me flet e x2

Hypi djali n'kumull moj
Lyp nji cuc te bukur x2

E bukur jam vet e moj
Si lule me flet e x2

Hypi djali n'pjeshk e moj
Lyp nji cuc te zeshk e x2

E zeshket jam vet e moj
Si lule me flet e x4

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021