Teksti Origjinal

IKEN TE GJITHE

IKU VAJZA IKU DJALI MBETI NENA DHE BABAI2X

OH SE S'KA ZJARR MOJ
QE T'ME NGROH MOJ NE KETO ANE
OH IKEN DJEMT E IKEN VAJZAT E NA LANE2X

RRUGE E GJATE E HALLE SHUME
KALOJNE NETET E LOTET LUME2X

OH SE DHE DIELLI KETU KUR DEL
MOJ ESHTE ME DHEMBE
OH KU TA GJEJ NJE GRUSHT
KTE' BRENG MOJ E TA SHEMB2X

BIJTE E NENES ZEMRA HEQ TE VETMUAR O EDHE PLEQ2X

O HAJDENI O BIJTE E NENES SA JAM GJALLE
OH SE S'KA DET MOJ KETE MALL MOJ QE T'MA LAJ
OH SE ME NGRIU BUZEQESHJA O NE GOJ
OH MOR EVLAT ME MALL TE SHPRTIT PO TE VAJTOJ
OH EJA MOJ BIJ' E BABAIT SA JAM GJALLE
OH HAJDE HAJDE DJALI NENES SE KAM MALL

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021