Teksti Origjinal

Dalin Qikat
Shqipja ..

Oo Hajde Dalim Ka Qarshia
Dalin QikaT o meu shetiti
o me frizur hiq pa shamia
djemt e ri o mej habit
o me frizur hiq pa shamia
djemt e ri o mej habit

Ref..
Syzez,bjondin,esmere sa dush
Shikjojn me sy e t`djegin si prush
Syzez,bjondin,esmere sa dush
Shikjojn me sy e t`djegin si prush .

Agroni

O ju Shitoft moj Zana e malit
O qysh mujt mem hutu
SE un jam vajz pika e djalit
O sa mir m`Keni MAshtru
SE un jam vajz pika e djalit
O sa mir m`Keni MAshtru

Ref...
Syzez,bjondin,esmere sa dush
Shikojn me sy e t`djegin si prush
Syzez,bjondin,esmere sa dush
Shikojn me sy e t`djegin si prush .

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021