Teksti Origjinal

Merri te gjitha asgja mos le
ne jeten time kurre ma mos u kthe
asgja e jotja mos t´mbet te une
se zemra jeme nuk zen plage me shume

Hiqma unazen qe n´gisht ma vune
harroj pranverat kur t´kisha lule
harroj pranverat kur t´kisha lule

Mos qaj prane meje per ardhmerine
se dora ime lotet s´ti fshine
se dora ime lotet s´ti fshine

Mos thuj gabova mos mashtro veten
mos thuj gabova kur me vrave n´zemer
mos thuj gabova mos mashtro veten
njerzit gabojne por jo krejt jeten

Hiqma unazen qe n´gisht ma vune
harroj pranverat kur t´kisha lule
harroj pranverat kur t´kisha lule

Mos qaj prane meje per ardhmerine
se dora ime lotet s´ti fshine
se dora ime lotet s´ti fshine

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021