Teksti Origjinal

Ref...
Bonja bonja qejfin
Bonja qejfin vetes
Kenaqu kenaqu dija
O lezetin jetes

I
Qejfin vetes
Kur s'ia ban
Hyn ne gjyna
Bohet pishman x2

Ne kete dynja
Te gjithe e dime
Te gjithe jemi
Veç mysafire x2

Ref...
Bonja bonja qejfin
Bonja qejfin vetes
Kenaqu kenaqu dija
O lezetin jetes

Kur je ne qejf
E pa merzi
Pasurine
Ne dore e ki x2

II
Çka te jep Zoti
Mos bon za
Gjithmone rrafsh
O askush s'e ka

Mos mbaj fort
Dert e gajle
Se pleqnia vjen
Kadal dale

Fukaraja
E as mbreti
Nuk kane marr
Kurgjo me veti x2

Ref...
Bonja bonja qejfin
Bonja qejfin vetes
Kenaqu kenaqu dija
O lezetin jetes

Kur je ne qejf
E pa merzi
Pasurine
Ne dore e ki x2

...

Ref...
Bonja bonja qejfin
Bonja qejfin vetes
Kenaqu kenaqu dija
O lezetin jetes

Kur je ne qejf
E pa merzi
Pasurine
Ne dore e ki x2

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021