Teksti Origjinal

Ka ra dielli
ne ato kodra
po bajne dasem
nja dy motra
lum ato per ket nafak
u ban motrat me kunat

lum ato per ket nafak
u ban motrat me kunat

REF
Po vijn qikat
po vijn grat
nusen tone o
per me pa
nusja mire
spritojm me shplue¨
se na kem cka me kallxue

II
me campare po bjen defi
nusja jone
kunate per cefi
kemi marre nje sokolesh
lumja ti sot cka ke vesh

kemi marre nje sokolesh
lumja ti sot cka ke vesh

REF
Po vijn qikat
po vijn grat
nusen tone o
per me pa
nusja mire
spritojm me shplue¨
se na kem cka me kallxue

III
halla teze
ne kam jan que
nipin e vet me martue
vallzojne mesat hiq pa u nda
pe martojen ma te mirin daj
vallzojne mesat hiq pa u nda
pe martojen ma te mirin daj

REF
Po vijn qikat
po vijn grat
nusen tone o
per me pa
nusja mire
spritojm me shplue¨
se na kem cka me kallxue

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021