Teksti Origjinal

Anej, anej
Anej kah ti je nisë
s’o dera e dashnisë

Anej, anej kah ti ki dhezë
anej ku ti ki shkelë
s’munesh me përkëdhelë anej

Anej, anej, anej, anej diku
dashnia ka jetu
Mos më prek anej

Anej, anej, anej, anej diku
dashnia ka maru
Mos prek anej

Mos më prek ku jom prekë
Mos më prek ku jom dekë
Mos më prek ën dinjitet
Në inat mos ëm prek

Mos ëm prek ën dobësi
Mos ëm prek ën trani
as atje ku kom pej
Mos ëm prej anej

A t’ka ra me u skuqë
kur prej vetes ki dalë
Krejt me zor e krejt me gram
Pse ëm shite për pak

Dritën dhezë e kom majtë
mos po hupesh diku
A e din qysh o me t’vra
ai që t’ka kriju

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021