Teksti Origjinal

Sa dashni ka një zemër,
aq po ndijka dhimbje
Ma le ftyrën pa buzëqeshje,
derën pa trokitje
Kisha dashtë para teje
zemrën me pasë gur
Kur të shoh
mos me u dridhë kurrë

[REF.:]
Të du si herën e parë
Ma jep një mundësi të dytë
Veç dashnia mund ta ngjallë
Zemrën që e ka mbytë

Gjitha plagët e k'saj bote
në zemër me m'ra
Ma keq s'më kishin ba,
sa ti qe m'ke vra
Tjerve ju them jam shumë mirë,
ama zemra m'digjet
Plaga fshihet,
por dhimbja nuk hiqet.

[REF.:]
Të du si herën e parë
Ma jep një mundësi të dytë
Veç dashnia mund ta ngjallë
Zemrën që e ka mbytë

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021