Teksti Origjinal

Babë e Nanë qysh ju kam?
se rahat ëndrrat nuk po m’lanë
Mos po boj me ju gjynah
u ba nji koh qe s’ju kam pa

Kur m’ke lind moj nanë je gëzu
jeni gëzu kur m’kini martu
Kini dashtë me nipa e mbesa
e embël me ju shku jeta

Gurbetqar emrin e kam
her në gëzim her në lotë jam
Me besu nuk po muj
se jam tu plak në dhe të huj

Gurbetqar emrin e kam
her në gëzim her në lotë jam
Me besu nuk po muj
se jam tu plak në dhe të huj

„Hajt me nanën mos ki dert
mos e le ti vetën keq
Kur p’e dijm qe jeni mirë
na po knaqum more bir“

„Nana hjekat i harron
sa herë juve ju takon
Menzi pres ditën kur vijen
me t’marr n’grykë oh djali jem“

Gurbetqar emrin e kam
her në gëzim her në lotë jam
Me besu nuk po muj
se jam tu plak në dhe të huj

Gurbetqar emrin e kam
her në gëzim her në lotë jam
Me besu nuk po muj
se jam tu plak në dhe të huj

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021