Teksti Origjinal

Kam nje kaçurrele
Qe me la pa gjume
Zeshkanen e dua
dhe ajo me shume
E imja eshte bjonde
E kam per merak
Hajde, hajde per dashni
Zemra digjet flake

Ma jep zemren,
ma jep shpirtin
Hellet ti mi di
Se je lulja me e bukur
Lulja ne saksi
Shume kerkova dhe te gjeta
Paskam qene me fat
Koke e kembe me ty rashe brenda
I kam vene kapak.

Po se ndave mendjen
do fle ne sokak
Te me shkele kemba jote
shpirti te me dale
Mendjen e kam ndare
s’kam se cfare humbas
Hajde hajde moj dashni
Zemren ta kam fale

Ma jep zemren, ma jep shpirtin
Hellet ti mi di
Se je lulja me e bukur
Lulja ne saksi
Shume kerkova dhe te gjeta
Paskam qene me fat
Koke e kembe me ty rashe brenda
I kam vene kapak.

Naj naj naaa, na na najnaaaa
Naj na na naaaa, na na najnaaaa
Naj na naaa, na na najnaaaa
Naj na na naaaa, na na najnaaaa

Ma jep zemren…
Ma jep shpirtin…
Hallet ti mi di
Se je lulja me e bukur
Lulja ne saksi
Shume kerkova dhe te gjeta
Paskam qene me fat
Koke e kembe me ty rashe brenda
I kam vene kapak.

Ma jep zemren,
ma jep shpirtin
Hallet ti mi di
Se je lulja me e bukur
Lulja ne saksi
Shume kerkova dhe te gjeta
Paskam qene me fat
Koke e kembe me ty rashe brenda
I kam vene kapak.

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021