Teksti Origjinal

Moj e shtrenjta shqiperi
Sa e bukur me je ti
Atje kam une zonjen nene
Atje kam une shpirtin tim
Shqiperi o nena ime
Na bashkon per halle e gzime
Atje kam une time moter
Atje kam un dhe kosoven

Hajde ta vallzojna, vallen me shamija
Hajde ta vallzojna, vallen me shamija
E jona Kosova, e jona Shqipnia
E jona Kosova, e jona Shqipnia

I kam shqipet nga hollanda, plot me pare neper canta
I kam shqipet gjermani, mercedezat kuq e zi
I kam shqipet nga anglia, plot sterlinga neper shpia
Xhamadani vija - vija, viza viza italia
Shqipet andej nga spanja
Shqipet andej nga franca
Shqipet andej nga zvicra, qe te gjujne me franga
I kam shqipet europ
I kam shqipet ne belgjik
I kam shqipet neper bote
I kam shqipet amerik

Hajde ta vallzojna, vallen me shamija
Hajde ta vallzojna, vallen me shamija
E jona Kosova, e jona Shqipnia
E jona Kosova, e jona Shqipnia

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021