Teksti Origjinal

Bukuroshja e Kerçoves
Me lot pse po qan e
A more dylber i dades
Gurbeti na ndan e

O more dylber i dades
Gurbeti na ndan e x2

Ne gurbet do t'shkoj oj Lule
Hajde se s'kam çare
Jena fukara moj Lule
E na duhen pare

Jena fukara moj Lule
E na duhen pare

...

Paret e gurbetit dylber
O na i djegte xhenemi
Cka na duhen paret dylbero
Kur na u bo veremi

Cka na duhen paret dylbero
Kur na u bo veremi

Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:

KartolinaShqip v2.0 © 2018