Teksti Origjinal

Burri prej debore
Ngritur nga femit
Qendron ne te ftohte
I ngrire nat e dit

Kur pushon debora
Jane zbardhur catit
Femit dalin, luajn
U nxit fantazit

Femijet e lumtur
Te qeshur gazmore
Luajn me topa bore
Luajn, jane skiatore

Burri prej debore
Femijet i fton
Te behen natyral
I kalit, i forcon

📋 Teksti i Kartolinës

Seleksiono 1-6 rreshta nga teksti origjinal dhe tërhiqi/ngjiti në hapësirën e mëposhtëme:Kartolina v4.0 © 2021