Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastriot Tusha - Falni Dashuri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Sa e bukur jeta vjen
e cdo pjese te saj jetojme
zemra e lumtur s'mund te jete
pasi shpesh na e lendojne.

* * *

Ju o njerez te mire degjoni,
degjoni kete zemer
se zeri i saj iu flet ne emer
falni dhe ju pak, Dashuri!

* * *

Ndali bota dhe degjoi
zemren time tek lotoi
jane lot gjaku qe pikojne
e lote dhimbje qe ndihme kerkojne

* * *

Ju o njerez te mire degjoni
degjoni kete zemer
se zeri i saj ju flet ne emer
falni dhe ju pak, Dashuri!

Teksti eshte shkruar nga
poetja e gazetarja
ELVANA BILALI
dhe ky tekst eshte ne librin e saj
Jepi Kohe Kohes
botuar ne 2001 ne Tirane


Ky tekst u dërgua nga  blerina

Kastriot Tusha - Falni Dashuri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Falni Dashuri".
3. Video është e këngës "Falni Dashuri", por nuk këndohet nga Kastriot Tusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kastriot Tusha:


Komente 0