Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kastriot Tusha - Arbëreshës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Me sytë e tua të bukura
Vashë eja me mua

Me sytë e tua të bukura
Djalë eja me mua

Jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do

Me flokun tënd të bukur
Vashë eja me mua
Me flokun tënd të bukur
Djalë eja me mua

Jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do

Ti djale në më do
Dergoma një ..?
E bëma ti një letër feshurazi ...?
[Nuk e degjoj c'thot sepse këndon arberisht]

E kisha unë një zemër
E vallë ti ma morre
Tani ti ke dy zemra
E unë mbeta pa fare

Jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e do
Jo jo jo jo
Se nëna dhe tata nuk e doPublikimi: 11/09/2011Më Shumë Këngë Nga Kastriot Tusha:


Komente mbi këtë këngëKastriot Tusha - Arbëreshës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Arbëreshës".
3. Video është e këngës "Arbëreshës", por nuk këndohet nga Kastriot Tusha.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.